Leki recepturowe

Regulamin forum
Sprawdź Regulamin - dyskutując na forum, akceptujesz jego zasady.
sylia

Leki recepturowe

Post autor: sylia »

Zdarza się Wam jeszcze korzystać z tego typu leków? Wiem, że w DOZie jest nowoczesne zaplecze do wykonywania takich leków, a chyba nie wszystkie apteki się tym już zajmują.
Nikola

Re: Leki recepturowe

Post autor: Nikola »

No właśnie ostatnio się zastanawiałam, gdzie można pójść zrealizować taką receptę na lek recepturowy w formie maści - dostałam taką od dermatologa. Możesz powiedzieć jak długo trzeba czekać w DOZie na realizację takiej recepty?
coffeelover

Post autor: coffeelover »

kilka razy mialam okazję w DOZ realizować receptę na tego typu leki, nigdy nie czekalam dłużej niż kilka dni a produkty z antybiotykiem jeszcze szybciej, cenowo tez wypadają takie leki super
sylia

Post autor: sylia »

Z tego co kojarzę, można na tej zasadzie (leków recepturowych) zamówić w dozie również krople do oczu, prawda?
Czacza

Post autor: Czacza »

Ja nawet nie wiem co to jest:)
W sumi ejak mi lekarz przepisuje leki czy to tradycyjnie, jak jestem w przychodni, czy e-receptę, jak korzystam z porad online - tu np. https://telemedi.com/pl/lp/pilne-konsultacje-medyczne/
to ja tam nie wnikam czy leki są recepturowe czy jakiegos innego rodzaju, po prostu kupuję i biorę :)
holly

Post autor: holly »

sylia pisze: ndz maja 22, 2022 9:13 am Z tego co kojarzę, można na tej zasadzie (leków recepturowych) zamówić w dozie również krople do oczu, prawda?
Tak, można, bez problemu co Ci lekarz zapisze to wykonają, mają do tego odpowiednie warunki
boni

Post autor: boni »

A orientujecie się może, czy takie maści czy kremy bez recepty też mogę zamówić u farmaceutki dozie? Wykona dla mnie coś takiego na zapleczu?
holly

Post autor: holly »

Ale co masz na myśli? Moim zdaniem leki recepturowe sa na receptę. Przecież nie wymyślisz sobie sama składu. Ale są tez jakies kosmetyki wykonywane na miejscu w aptece, ale o to musiałabyś już ich spytać, bo nie wiem na jakiej zasadzie składa się takie zamówienia
ODPOWIEDZ